کیف لب تاپی و ویژگی هایش

در مقالات توسط مهدی کاکاییارسال نظر

کیف لب تاپی و ویژگی هایش

اینترنت و دنیای شبکه و فناوری اطلاعات کاری کرده اند که هر کار و هر چیزی به آنها وابسته باشند. از این روست که دست اکثر ما یک گوشی هوشمند است و ما معمولا بدون این هوشمندی نمی توانیم به زندگی خود ادامه دهیم. نمی توانیم ارتباط درست برقرار کنیم و اصطلاحا تمام زندگی ما درون همین هوشمندی هاست.

این وابستگی به دنیای دیجیتال کاری کرده است که دیگر داشتن لب تاپ و کامپیوترهای شخصی چندان خاص محسوب نشود و زدن برچسب انجام کارهای سخت و مهندسی با لپ تاپ دیگر قدیمی شده است. لب تاپ جزئی از نیازهای همگانی محسوب می شود. این نیاز هرچه رو به جلو می رویم بیشتر و بیشتر می شود. نیاز به داشتن لب تاپ به اندازه ای مهم و اساسی شده است که دانش آموزان در دوره های تحصیلی خود نیز به این وسیله نیازمند شده اند. یکی از بارزترین علل استفاده از این دستگاه، توانایی جابه جایی آن است.

در حقیقت این جابه جایی یک مزیت بزرگ برای ما محسوب می شود که بتوانیم کارهای شخصی و یا اداری و شغلی خود را در هرجا و هر زمانی انجام دهیم. اما لب تاپ یک وسیله الکترونیکی است. و هر وسیله الکترونیکی حساسیت خاص خودش را دارد. مدارات داخلی و چیزهایی مانند مانیتور و .. می توانند بیش از چیزی که فکر کنیم حساس باشن. از طرف دیگر احتمال سرقت همچنین وسیله ای به خاطر قیمت و ارزش آن نیز همیشه می رود. از این رو نحوه حمل آن می تواند بسیار مهم باشد. یک کیف لب تاپی از ملزومات این حمل کردن می باشد.

کیفی که باید مناسب باشد و ما قصد داریم در این مقاله سراغ ویژگی های کیف لب تاپی مناسب برویم. ویژگی هایی که می تواند ما را در انتخاب یک کیف لب تاپی مناسب یاری دهد. فراموش نکنیم که در دنیای اقتصاد امروز هر نیازی یعنی یک فرصت برای ایجاد درآمد و سودآوری بنابراین کیف لب تاپی نیز به نوعی یک تولید سودآور محسوب می شود. این ما را به این نتیجه مهم می رساند که انواع این کیف ها در بازار وجود دارد که توانایی شناختن آن ها مهم است.

 

 

امنیت و راحتی مهمترین ویژگی های کیف لب تاپی

همانطور که در بالا گفتیم توانایی شناخت ویژگی های مناسب یک کیف لب تاپی می تواند ما را در انتخاب مناسب یاری دهد. ابتدا باید بدانیم که ما دنبال چه چیزی هستیم. در حقیقت هدف ما از داشتن یک کیف لب تاپی چیست. آیا قرار است لب تاپ ما زیاد جا به جا شود و با ما به انواع مسافرات های مختلف بیاید و یا قرار است از زیر میز تا روی میز را تنها طی کند. پاسخ به این سوال می تواند مسیر ما را بسیار راحت تر و سهل تر کند.

اگر قرار باشد لب تاب ما عموما در خانه باشد و تحرک خاصی ندارد و کیف لب تاپی تنها به عنوان یک محافظ معمولی و برای جلوگیری از نشستن گرد و غبار روی آن باشد، بنابراین لازم نیست چندان حساسیت خاصی نشان دهیم و انواع کیف های سطح پایین و معمولی در بازار می تواند پاسخگوی نیاز ما باشد. اما اگر قرار باشد لب تاپ ما رنگ خانه و سکون را نبیند چه؟ در این حالت اصولا حمل لب تاپ یک دردسر بزرگ محسوب می شود.

در این موارد معمولا کیف لب تاپی از نوع کوله ای پیشنهاد می شود. به چند دلیل. چرا که در این نوع کیف لب تاپی معمولا می توان وسایل جانبی لب تاپ و سایر لوازم مورد نیاز خود را قرار دهیم و این یعنی داشتن تنها یک کیف. این ویژگی شاید در ابتدا به چشم نیاید اما می تواند بسیار مهم باشد. چرا که وقتی در مسافرت هستید هر چه بار اضافی داشته باشید امنیت شما و وسایل هایتان کم تر می شود و تسلط آن نسبت به نگهداری آنها زیر سوال میرود. از طرف دیگر از نظر سلامتی استخوان ها و ستون فقرات داشتن یک کیف کوله ای در مسافت های طولانی بسیار بهتر از کیف های دوشی و دستی است.

 

اما این تمام ماجرا نیست بسیاری از ما بین این دو حالت قرار داریم. نه بسیار لب تاپ را بیرون می بریم و نه همیشه آن را در خانه نگه می داریم. در این حالت چه نوع کیفی می تواند برای ما مناسب باشد؟

 

 

کیف لب تاپی برای همه فصول!

یک سری از کارهای ما کارهای روزانه محسوب می شود، و ما هر روز با یک سری لوازم مشخص و در یک سری ساعات مشخص یک سری کار مشخص انجام می دهیم. از این رو می توانیم حدس بزنیم که به راحتی حجم وسایلی که با خود حمل می کنیم چقدر است و چه مقدار در مسیر هستیم. این اطلاعات می توانند ما را به این سمت راهنمایی کنند که یک کیف لب تاپی مناسب انتخاب کنیم. بنابراین این خودتان هستید که می توانید تصمیم بگیرید چه نوع کیف لب تاپی داشته باشید.

اما این تمام ماجرا نیست. یک سری از ویژگی ها هستند که باید تمام کیف لب تاپی ها آن ها را داشته باشند. این ویژگی ها عموما در راستای حفظ و حراست از لپ تاپ از ضربات مختلف می باشد. بنابراین وجود یک محافظ درونی در قسمتی که لپ تاپ در آنجا قرار می گیرد از ضروریات است و هر کیفی که فاقد این ویژگی باشد را نمی توان کیف لب تاپی نامید. از طرف دیگر جنس رویه کیف نیز از اهمیت خاصی برخوردار است. وسایل الکتریکی، از ریز تا درشت آن به آب و رطوبت حساسیت دارند.

از این رو جنس رویه باید به گونه ای باشد که در صورت بارش باران یا شرجی بودن هوا، آب و رطوبت به داخل آن نفوذ نکند. داشتن بندی محکم که بتواند وزن لپ تاپ را تحمل کند از دیگر ویژگی های مهم و مشترک بین تمامی کیف لب تاپی ها می باشد. بهتر است کیف لب تاپی دارای جیب های مختلفی باشد تا وسایل مرتبط با لپ تاپ، همچون شارژر و موس و … را بتوان همراه لپ تاپ داشت و از پخش شدگی آنها جلوگیری کند.

این ها موارد عمومی بود که گفتیم و همانطور که در بالاتر بیان کردیم. نیاز شماست که می تواند حرف اساسی را بزند و مشخص کند چه نوع کیفی می تواند برای شما مناسب باشد.

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment